GŁÓWNA  |  O NAS  |  PRAWO JAZDY  |  LINKI  |  SZKOLENIA  |  SZKOLENIE OKRESOWE  |  CENNIK  |  KONTAKT
Kategoria B
Kategoria C
Kategoria D
Kategoria C+E
ADR
 

 

Ekonomiczna jazda pojazdem ciężarowym i autobusem


 

Szkolenie ma na celu obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu poprzez obniżenie zużycia paliwa, ograniczenie zużycia okładzin hamulców, tarczy sprzęgła oraz wydłużenie przebiegów miedzy naprawczych pojazdu. Szkolenie odbywa się na pojeździe klienta na którym na co dzień jeździ kierowca co pozwala dodatkowo uwzględnić specyfikę jego pracy. Cel osiągamy poprzez nauczenie kierowcy prawidłowych zasad eksploatacji oraz poznanie prawidłowej techniki jazdy pojazdem.

Oszczędności  w zużyciu paliwa osiągnięte po odbytym szkoleniu wynoszą od 5 do 15% (na podstawie informacji od przedsiębiorców kierujących pracowników na szkolenie)

Szkolenie odbywa się na pojeździe klienta na którym na co dzień jeździ kierowca co pozwala dodatkowo uwzględnić specyfikę jego pracy.

 

Szkolenie polega na odbyciu jazdy pojazdem ze szkolonym kierowcą po trasie uwzględniającej specyfikę wykonywanego transportu, podczas wykonywania typowego zadania transportowego prowadzonego przez Państwa firmę. Podczas całego przejazdu rejestrowany jest  w czasie rzeczywistym przy pomocy czterech kamer wideo obraz kierowcy,  jego nóg, wskazań przyrządów na desce rozdzielczej oraz obraz drogi przed samochodem. Podczas przejazdu mierzone jest średnie zużycie paliwa na trasie.

 

Po zakończeniu jazdy, na podstawie zarejestrowanych obrazów z poszczególnych kamer, instruktor omawia błędy popełnione przez kierowcę  podczas jazdy oraz wskazuje prawidłowy sposób w jaki kierowca  powinien prowadzić pojazd, w zależności od warunków zaistniałych na drodze.

 

Po wykładzie  wykonywany jest przez kierowcę ponowny  przejazd pojazdem „pod dyktando” instruktora  po tej samej trasie. Ponownie mierzone jest średnie zużycie paliwa. Po wykonaniu przejazdu dokonywane jest  porównanie zużycia paliwa dla obu przejazdów i ocena osiągniętych oszczędności.